Podmioty polityki

13:01

Polityka - planowane i zorganizowane dążenie do zdobycia i utrzymania władzy, któremu odpowiadają określone działania ludzkie; sztuka rządzenia państwem, zasada, system, taktyczny plan postępowania osób rządzących w kraju.

Podmiotowość polityczna - trwała zdolność grup, instytucji lub organizacji do świadomego podejmowania suwerennych i racjonalnych działań politycznych, do tworzenia polityki.

Podmioty polityki - grupy społeczne, organizacje, instytucje, które są w stanie samodzielnie tworzyć politykę i w niej uczestniczyć.

Podmioty wtórne - reprezentują interesy wielkich grup społecznych i są w stanie funkcjonować w świecie polityki, dopóki mają poparcie.

You Might Also Like

0 komentarze

Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Google Plus Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblr Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinteresr Weheartit Kanał RSS bloga Introwertyczka na Bloglovin Adres e-mail

Blog ma charakter społecznie użyteczny, co oznacza, że treść w nim zawartą można wykorzystać do celów osobistych. Pamiętaj jednak, aby nie powielać tejże treści na inne strony internetowe.
Własny użytek - TAK ; Kopiowanie na inną stronę - NIE